دستورالعمل نصب کفپوش های چوب پلاست

پلاستو وود

چه نکاتی را در هنگام نصب پروفیل های چوب پلاست باید رعایت کنیم؟

در ابتدا می ­بایست برای پروژه خود انتخاب مناسبی از نوع پروفیل­­ های چوب پلاست داشته باشیم. انواع مختلفی از پروفیل­ های چوب پلاست در بازار موجود است، اما تمامی آنها مناسبِ اجرای دکینگ (کف) نمی ­­باشند. مهمترین نکته در انتخاب دکِ چوب پلاستِ پروژه­­  های کف، مقاومت بالای آنها در شرایط رفت و آمد افراد و نیروی عمود بر آنها می باشد. لذا خواهشمند است با مشاوره مناسب، انتخاب درستی داشته باشید.

پلاست 03 - دستورالعمل نصب چوب پلاست

پروفیل­ های چوب پلاست باید صاف و بدون تابیدگی و هر گونه قوسی باشند و پس از حمل در محل پروژه باید در سطحی کاملاٌ صاف قرار بگیرند. با توجه به ماهیت کامپوزیت ­­های چوب پلاست که بصورت سازه ­­ایی قابل استفاده نمی­­ باشند، جهت اجرا نیازمند زیرسازی مناسب هستند. یکی از مناسب­ترین متریال ­­ها برای زیرسازی، پروفیل آهن می ­­باشد. بدین منظور، بسته به محل پروژه و نوع آن، می توان از انواع مختلف آن اعم از قوطی 40×40، 30×30 و 20×20 میلیمتر استفاده گردد و برای جلوگیری از خوردگی، استفاده از ضد زنگ مناسب در 4 وجه قوطی ­‎ها الزامی می ‎باشد.

2 300x300 1 - دستورالعمل نصب چوب پلاست

سطح پروژه مورد نظر باید تراز بوده و شیب و ارتفاع مناسب جهت زیرسازی در آن بصورت دقیق اعمال گردد. همچنین پروفیل های زیرسازی در جهت عمود بر پروفیل­ های چوب پلاست و با حداکثر فاصله 30 سانتیمتر از یکدیگر قرار گیرند. در مورد محصولات تایل و یا پروفیل های چوب پلاستی که پیچ از رو کار می شوند این فاصله 25 سانت می باشد.

3 1 300x242 1 - دستورالعمل نصب چوب پلاست
پروفیل­ های زیرسازی با استفاده از پایه و یا مواد مشابه به کف زمین وصل می­ شوند.
4 300x244 1 - دستورالعمل نصب چوب پلاست

فاصله پروفیل چوب پلاستِ موازی با دیوار هم­ جهت می ­­بایست حداقل 12 میلیمتر باشد.

5 300x224 1 - دستورالعمل نصب چوب پلاست

پروفیل­­ های چوب پلاست در جهت عمود بر پروفیل ­های زیرسازی بوسیله کلیپس T کنار هم قرار می­ گیرند.

6 300x219 1 - دستورالعمل نصب چوب پلاست

پیشنهاد ما این است که حداکثر طول هر پروفیل چوب پلاست مورد استفاده جهت کف حداکثر 300 سانتیمتر باشد و در انتهای آن، زیرسازی مورد استفاده دوبل گردد و تعداد کلپیس مورد استفاده در انتهای هر تخته نیز دو عدد باشد.

7 300x184 1 - دستورالعمل نصب چوب پلاست

با توجه به انبساط و انقباض طولی پروفیل­ های چوب پلاست در فصول مختلف سال، ضروریست در هنگام نصب حداقل فاصله 5 میلیمتری بین دو تخته در نظر گرفته شود (با توجه به زمان اجرای پروژه در فصول سرما و گرما، ممکن است این فاصله کم و یا زیاد شود).

8 300x194 1 - دستورالعمل نصب چوب پلاست

در پایان انتهای کار را با پروفیل­ های مناسب مانند تایل و یا نبشی بپوشانید.

9 300x200 1 - دستورالعمل نصب چوب پلاست

چند نکته مهم:

  • پیشنهاد می شود پس از خرید محصولات چوب پلاست و حمل آن به محل پروژه، پروفیل های چوب پلاست از بسته بندی خارج شده و حداقل 48 ساعت در هوای آزادِ محیطِ نصب قرار گیرند تا قبل از نصب با شرایط آب و هوایی منطقه ی مورد نظر همخوان گردند.
  • دقت نمایید که زیرسازی و فواصل بین پروفیل های زیرسازی به صورت آکس به آکس حداکثر 30 سانتیمتر می باشد. در مورد محصولات تایل و یا پروفیل های چوب پلاستی که پیچ از رو کار می شوند این فاصله 25 سانت می باشد.
  • بشدت توصیه می شود که در هنگام نصب، فواصل بین پروفیل های چوب پلاست و همچنین فواصل آنها با دیوار مقابل و مجاور بدقت رعایت شود. در غیر اینصورت بدلیل انبساط و انقباضِ تخته های چوب پلاست، ممکن است پروژه مورد نظر دچار آسیب گردد.
  • پیشنهاد می شود یک ماه بعد از نصب تخته های چوب پلاست در هر پروژه ایی، ناظرِ نصب اولین بازدید خود را از محل پروژه انجام دهد تا در صورت وجود مشکلات جزئی، آنها را به راحتی برطرف کنند تا مانع از پیشروی آسیب ­های احتمالی شوند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و هماهنگی جهت نصب و اجرا با ما در تماس باشید.