چوب پلاست - قیمت چوب پلاست و پلاستو وود

قیمت چوب پلاست و پلاستو وود

_

قیمت چوب پلاست یکی از متغیرهای انتخاب چوب پلاست هست. البته قیمت همیشه در انتخاب ما برای خرید هر محصولی تاثیر داشته و داره. تو این مقاله که میخوایم به این بپردازیم که چرا قیمت چوب پلاست در ایران و همه جای دنیا در برندهای مختلف و یا تولیدات مختلف متفاوت هست.

پس خوشحال میشیم زمان اندکی برای خوندن این مقاله بذارید تا در جهت خرید یک محصول چوب پلاست مناسب، انتخاب درستی داشته باشید. در ادامه این مقاله علاوه بر قیمت چوب پلاست، به بررسی بازار و حجم مارکت چوب پلاست در دنبا هم پرداخته می شود.

عوامل رشد بازار چوب پلاست؟

بازار چوب پلاست کاربردهای مهمی در خودروسازی، کاربردهای فنی، کفپوش (دکینگ)، سایدینگ و نرده، کالاهای مصرفی، مبلمان و غیره دارد. در بازار کامپوزیت چوب پلاست، بخش کفپوش (دکینگ) به دلیل توانایی بالا در برابر آب و شرایط جوی، تقاضای بیشتری دارد. این کامپوزیت به دلیل سبکی که دارد بیشتر در کفپوش بالکن ها و تراس ها و روف گاردن ها استفاده می شود.

انتظار می‌رود بازار جهانی کامپوزیت چوب پلاست در سال‌های آینده شاهد توسعه مداوم باشد. رشد بازار ناشی از افزایش بخش ساختمان و ساخت و ساز، به ویژه در مناطق آمریکای شمالی و اروپا است. بخش خودرو نیز بازار را هدایت می کند. پیش بینی می شود که پیشرفت جدید در این بخش به دلیل استفاده از آن در مقیاس بزرگ برای کاهش وزن خودرو، بازار کامپوزیت های چوب پلاستیک را مستقیماً تحت تأثیر قرار دهد. این محصول با استفاده از مواد قابل بازیافت هم ساخته شده و ضایعات خطرناک کمتری تولید می کند زیرا مصرف کننده برای محافظت از محیط اطراف شروع به استفاده از این بازار می کند. پتانسیل بیشتری برای رشد بازار WPC در سال های آینده وجود دارد. این به کاهش جنگل زدایی کمک می کند، زیرا الوار مورد استفاده برای مجتمع چوب پلاست محصول جانبی تجارت مبلمان چوبی است.

بازار چوب پلاست بر اساس کاربرد؟

بر اساس کاربرد، بازار کامپوزیت چوب پلاست به کاربردهای فنی، کفپوش (دکینگ)، محصولات ساختمانی، نرده، قطعات خودرو، کالاهای مصرفی و صنعتی و غیره تقسیم می‌شود. بخش دکینگ سهم عمده بازار را در جهان به خود اختصاص داده است. این کامپوزیت عمدتاً در بخش ساخت و ساز استفاده می شود زیرا کفپوش (دکینگ) دارای رشد بیشتر و تقاضای بالایی است. بخش های ساختمان و ساخت و ساز به دلیل تقاضای بیشتر برای کفپوش (دکینگ) برای حداکثر سهم بازار بیان شده است.

01 - قیمت چوب پلاست و پلاستو وود

حجم مارکت چوب پلاست؟

_

اندازه بازار جهانی کامپوزیت چوب پلاستیک در سال 2022 به 7 میلیارد دلار رسید و انتظار می‌رود در سال 2032 به حدود 21.84 میلیارد دلار برسد.

  • بر اساس محصول، اندازه بازار کامپوزیت چوب پلاستیکی ایالات متحده در سال 2022 سه میلیارد دلار ارزش داشت.
  • منطقه آسیا و اقیانوسیه بیشترین سهم بازار را با بیش از 31.2 درصد در سال 2022 به خود اختصاص داده است.
  • بر اساس کاربرد، بخش ساختمان و ساخت و ساز به 73 درصد از سهم کل درآمد در سال 2022 رسید.
  • بر اساس محصول، بخش پلی پروپیلن در سال 2022 به 13 درصد از سهم درآمد رسید. و همچنان پلی اتیلن بیشتر مصرف در این صنعت را دارد.

کامپوزیت چوب پلاست مخلوطی از پودر چوب طبیعی مانند تراشه های چوب یا خاک اره چوب یا الیاف لیگنوسلولزی است. چوب پلاست مقاومت در برابر رطوبت را در کاربردهای بیرونی و داخلی افزایش می دهد.

01 300x178 - قیمت چوب پلاست و پلاستو وود

گسترش بازار چوب پلاست؟

گسترش محصولات نوآورانه بیشتر در بازار کامپوزیت های چوب پلاست خواهد بود. گسترش بازار، همکاری ها، مشارکت ها و ادغام ها در بازار پلاستیک های چوبی (WPC) در حال افزایش است. نرخ های درآمد احتمالاً به دلیل توسعه کافی بازار بیشتر افزایش می یابد. شرکت ها مشارکت های فنی را برای توسعه محصولات نوآورانه با ویژگی های عملکردی بیشتر توسعه دادند تا بازده شرکت را افزایش دهند.

Wood Plastic Composite Market Share, By Region, 2022 (%)
Revenue Share in 2022 (%) Regions
27% North America
31.2% Asia Pacific
24% Europe
11% Latin America
6.8% MEA

02 300x178 - قیمت چوب پلاست و پلاستو وود

قیمت چوب پلاست در ایران؟

با توجه به شرایط اقتصادی ایران و تحریم ها و همچنین افزایش قیمت دلار در شرایط کنونی شاید جالب توجه باشد که ارزان ترین قیمت های چوب پلاست در جهان را می توان در ایران پیدا کرد! قیمت محصولات چوب پلاست در ایران چیزی حدود 20 تا 30 دلار در هر متر مربع می باشد که حتی از بازارهای چین هم قیمت تمام شده پایین تری دارد.  از این رو تمرکز بر صادرات این محصول می تواند ارزش افزوده فراوانی برای فروشندگان داشته باشد.

1) قیمت یک محصول با کیفیت در بازار ایران چگونه است؟

در حال حاضر (سال 1402) قیمت کفپوش های چوب پلاست با کیفیت معمولی نمی تواند کمتر از هر متر مربع یک میلیون و سیصد هزار تومان باشد. این رقم برای دیوارپوش ها چیزی حدود یک میلیون تومان می باشد.

2) علت وجود تفاوت قیمت ها در مدل ها و برندهای مختلف چوب پلاست در چیست؟

نوع پروفیل تولیدی و استفاده از مواد اولیه مرغوب و کیفیت نهایی محصول چوب پلاست منجر به تفاوت قیمت های این محصول می شود. مثلا استفاده از مواد پلیمری درجه یک و یا استفاده از مواد پلیمری بازیافتی در قیمت تمام شده محصول نهایی تاثیر گذار است.

3) کیفیت چه نقشی در تعیین قیمت دارد؟

مهمترین عامل در تعیین قیمت یک محصول تفاوت در کیفیت های آنها می باشد. حتمن در بازار تولیدات ارزان و بی کیفیت وجود دارد. بطورکلی رابطه مستقیمی بین کیفیت و قیمت وجود دارد.

4) آیا رنگ های مختلف و یا عملیات های سطحی متفاوت در قیمت محصول نهایی چوب پلاست تاثیر می گذارد؟

بسته به نوع فرایند تولید و تولیدکننده ممکن است قیمت های محصولات چوب لاست در رنگ ها و طرح های مختلف متفاوت باشد.

بازیگران کلیدی بازار چوب پلاست در دنیا؟

فناوری‌های بازیافت محیطی پیشرفته، شرکت (AERT) (ایالات متحده)

AIMPLAS (والنسیا)

Axion Structural Innovations LLC (ایالات متحده)

Beologic N.V. (بلژیک)

شرکت CertainTeed (ایالات متحده)

Croda International Plc (بریتانیا)

داو (میشیگان)

Fiberon، LLC (ایالات متحده)

Fkur Kunststoff GmbH (آلمان)

Fortune Brands Inc. (ایالات متحده)

هاردی اسمیت (هند)

Jelu-Werk Josef Ehrler GmbH & Co. KG (آلمان)

گروه میغمانی (هند)

Polymera, Inc. (ایالات متحده)

PolyPlank AB (سوئد)

سون تراست (چین)

TAMKO Building Products, Inc. (U.S.)

تیمبرتک (ایالات متحده)

Trex Company, Inc. (ایالات متحده)

Universal Forest Products, Inc. (U.S.)

Woodmass (ایالات متحده)

قیمت چوب پلاست در امریکا و اروپا؟

قیمت کامپوزیت چوب پلاست (WPC) بسته به عوامل مختلفی مانند محل، کیفیت، تامین کننده و ویژگی های خاص محصول می تواند متفاوت باشد. بنابراین، ارائه قیمت دقیق برای هر متر مربع چوب پلاست در اروپا و آمریکا چالش برانگیز است. با این حال، به طور متوسط، محدوده قیمت تخته های دکینگ چوب پلاست در اروپا می تواند بین 40 تا 100 یورو در هر متر مربع باشد.

در ایالات متحده، محدوده قیمت کفپوش های دکینگ WPC تقریباً 50 تا 120 در هر متر مربع است. این قیمت ها تقریبی هستند و بر اساس فاکتورهای مختلفی که قبلا ذکر شد می توانند به طور قابل توجهی متفاوت باشند.

توصیه می شود برای اطلاع از قیمت های خاص در منطقه خود با تامین کنندگان یا تولید کنندگان محلی تماس بگیرید. به عنوان مثال هزینه معمولی Trex برای هر فوت مربع 15 تا 30 دلار است. در حالی که خود کفپوش بین 5 تا 12 دلار به ازای هر فوت مربع قیمت دارد، اجزای گران‌تر مانند ریل و پله و همچنین سخت‌افزار و اتصال دهنده‌ها میانگین قیمت هر فوت مربع را افزایش می‌دهند.

گسترده ترین کاربرد چوب پلاست؟

گسترده ترین استفاده از چوب پلاست ها در آمریکای شمالی در کفپوش های فضای باز است، اما همچنین برای نرده ها، الوارهای محوطه سازی، دیوارپوش و سایدینگ، نیمکت های پارکی، لوازم قالب گیری و تزئینات، خانه های پیش ساخته، پنجره و چهارچوب درها و مبلمان داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

عوامل رشد بازار چوب پلاست؟

_

بازار چوب پلاست کاربردهای مهمی در خودروسازی، کاربردهای فنی، کفپوش (دکینگ)، سایدینگ و نرده، کالاهای مصرفی، مبلمان و غیره دارد. در بازار کامپوزیت چوب پلاست، بخش کفپوش (دکینگ) به دلیل توانایی بالا در برابر آب و شرایط جوی، تقاضای بیشتری دارد.

این کامپوزیت به دلیل سبکی که دارد بیشتر در کفپوش بالکن ها و تراس ها و روف گاردن ها استفاده می شود.

انتظار می‌رود بازار جهانی کامپوزیت چوب پلاستدر سال‌های آینده شاهد توسعه مداوم باشد. رشد بازار ناشی از افزایش بخش ساختمان و ساخت و ساز، به ویژه در مناطق آمریکای شمالی و اروپا است. بخش خودرو نیز بازار را هدایت می کند.

پیش بینی می شود که پیشرفت جدید در این بخش به دلیل استفاده از آن در مقیاس بزرگ برای کاهش وزن خودرو، بازار کامپوزیت های چوب پلاستیک را مستقیماً تحت تأثیر قرار دهد.

این محصول با استفاده از مواد قابل بازیافت هم ساخته شده و ضایعات خطرناک کمتری تولید می کند زیرا مصرف کننده برای محافظت از محیط اطراف شروع به استفاده از این بازار می کند.

پتانسیل بیشتری برای رشد بازار WPC در سال های آینده وجود دارد. این به کاهش جنگل زدایی کمک می کند، زیرا الوار مورد استفاده برای مجتمع چوب پلاست محصول جانبی تجارت مبلمان چوبی است.

بازار چوب پلاست بر اساس کاربرد؟

بر اساس کاربرد، بازار کامپوزیت چوب پلاست به کاربردهای فنی، کفپوش (دکینگ)، محصولات ساختمانی، نرده، قطعات خودرو، کالاهای مصرفی و صنعتی و غیره تقسیم می‌شود.

بخش دکینگ سهم عمده بازار را در جهان به خود اختصاص داده است. این کامپوزیت عمدتاً در بخش ساخت و ساز استفاده می شود زیرا کفپوش (دکینگ) دارای رشد بیشتر و تقاضای بالایی است.

بخش های ساختمان و ساخت و ساز به دلیل تقاضای بیشتر برای کفپوش (دکینگ) برای حداکثر سهم بازار بیان شده است.

02 300x178 - قیمت چوب پلاست و پلاستو وود

 

بازیگران کلیدی بازار چوب پلاست در دنیا؟

فناوری‌های بازیافت محیطی پیشرفته، شرکت (AERT) (ایالات متحده)

AIMPLAS (والنسیا)

Axion Structural Innovations LLC (ایالات متحده)

Beologic N.V. (بلژیک)

شرکت CertainTeed (ایالات متحده)

Croda International Plc (بریتانیا)

داو (میشیگان)

Fiberon، LLC (ایالات متحده)

Fkur Kunststoff GmbH (آلمان)

Fortune Brands Inc. (ایالات متحده)

هاردی اسمیت (هند)

Jelu-Werk Josef Ehrler GmbH & Co. KG (آلمان)

گروه میغمانی (هند)

Polymera, Inc. (ایالات متحده)

PolyPlank AB (سوئد)

سون تراست (چین)

TAMKO Building Products, Inc. (U.S.)

تیمبرتک (ایالات متحده)

Trex Company, Inc. (ایالات متحده)

Universal Forest Products, Inc. (U.S.)

Woodmass (ایالات متحده)

قیمت چوب پلاست در امریکا و اروپا؟

قیمت کامپوزیت چوب پلاست (WPC) بسته به عوامل مختلفی مانند محل، کیفیت، تامین کننده و ویژگی های خاص محصول می تواند متفاوت باشد. بنابراین، ارائه قیمت دقیق برای هر متر مربع چوب پلاست در اروپا و آمریکا چالش برانگیز است.

با این حال، به طور متوسط، محدوده قیمت تخته های دکینگ چوب پلاست در اروپا می تواند بین 40 تا 100 یورو در هر متر مربع باشد.

در ایالات متحده، محدوده قیمت کفپوش های دکینگ WPC تقریباً 50 تا 120 در هر متر مربع است. این قیمت ها تقریبی هستند و بر اساس فاکتورهای مختلفی که قبلا ذکر شد می توانند به طور قابل توجهی متفاوت باشند.

توصیه می شود برای اطلاع از قیمت های خاص در منطقه خود با تامین کنندگان یا تولید کنندگان محلی تماس بگیرید. به عنوان مثال هزینه معمولی Trex برای هر فوت مربع 15 تا 30 دلار است.

در حالی که خود کفپوش بین 5 تا 12 دلار به ازای هر فوت مربع قیمت دارد، اجزای گران‌تر مانند ریل و پله و همچنین سخت‌افزار و اتصال دهنده‌ها میانگین قیمت هر فوت مربع را افزایش می‌دهند.

قیمت چوب پلاست در ایران؟

با توجه به شرایط اقتصادی ایران و تحریم ها و همچنین افزایش قیمت دلار در شرایط کنونی شاید جالب توجه باشد که ارزان ترین قیمت های چوب پلاست در جهان را می توان در ایران پیدا کرد!

قیمت محصولات چوب پلاست در ایران چیزی حدود 20 تا 30 دلار در هر متر مربع می باشد که حتی از بازارهای چین هم قیمت تمام شده پایین تری دارد.

از این رو تمرکز بر صادرات این محصول می تواند ارزش افزوده فراوانی برای فروشندگان داشته باشد.

1) قیمت یک محصول با کیفیت در بازار ایران چگونه است؟

در حال حاضر (سال 1402) قیمت کفپوش های چوب پلاست با کیفیت معمولی نمی تواند کمتر از هر متر مربع یک میلیون و سیصد هزار تومان باشد. این رقم برای دیوارپوش ها چیزی حدود یک میلیون تومان می باشد.

2) علت وجود تفاوت قیمت ها در مدل ها و برندهای مختلف چوب پلاست در چیست؟

نوع پروفیل تولیدی و استفاده از مواد اولیه مرغوب و کیفیت نهایی محصول چوب پلاست منجر به تفاوت قیمت های این محصول می شود. مثلا استفاده از مواد پلیمری درجه یک و یا استفاده از مواد پلیمری بازیافتی در قیمت تمام شده محصول نهایی تاثیر گذار است.

3) کیفیت چه نقشی در تعیین قیمت دارد؟

مهمترین عامل در تعیین قیمت یک محصول تفاوت در کیفیت های آنها می باشد. حتمن در بازار تولیدات ارزان و بی کیفیت وجود دارد. بطورکلی رابطه مستقیمی بین کیفیت و قیمت وجود دارد.

4) آیا رنگ های مختلف و یا عملیات های سطحی متفاوت در قیمت محصول نهایی چوب پلاست تاثیر می گذارد؟

بسته به نوع فرایند تولید و تولیدکننده ممکن است قیمت های محصولات چوب پلاست در رنگ ها و طرح های مختلف متفاوت باشد.