نقش وودپلاستیک در محیط زندگی

نقش وودپلاستیک در محیط زندگی


نقش وودپلاستیک در محیط زندگی

نقش وودپلاستیک در محیط زندگی چه شما آگاهی داشته باشید یا نه، وودپلاستیک نقش مهمی در زندگی شما بازی می کند. تطبیق پذیری وودپلاستیک به آنها اجازه می دهد تا در هر چیزی، از قطعات ماشین گرفته تا عروسک و یا از بطری های نوشابه تا یخچال هایی که بطریها در آن نگهداری می شوند، و روفگاردن ها و محوطه های ساختمان مورد استفاده قرار گیرند.

وودپلاستیک، از ماشینی که شما با آن به سرکار می روید گرفته، تا تلویزیونی که در منزل تماشا می کنید، به شما کمک می کند که زندگی آسانتر و بهتری داشته باشید. بسیاری از دولت ها و سازمان های مردم نهاد مانند صلح سبز، به طور فزآینده ای به اثرات زیست محیطی ناشی از اتومبیل ها اشاره دارند.

در نتیجه این آگاهی، دولت ها در حال اعمال فشار برای تنظیم مقررات سختگیرانه تر و قوانینی جهت حفظ و حمایت از کیفیت محیط زیست برای نسل های آینده هستند. برای حل منشاء این مشکل (در سطح مواد)، صنایع شیمیایی در حال طراحی مواد بیخطر جدیدی هستند که هر کدام از واکنش های آنها با مصرف حداقل انرژی همراست و اصطلاحاً «شیمی سبز» نامیده می شوند.

صنعت وودپلاست

صنایع چندسازه (کامپوزیت) نیز در حال جستجو موادی است که با محیط زیست سازگارترند. تمایل روزافزونی در جهت چندسازه های تخری بپذیر و زیستی وجود دارد که مبتنی بر پلیمرهای طبیعی و یا الیاف تجدیدپذیر هستند. ترکیبی از خصوصیات مطلوب فیزیکی و مکانیکی به همراه ویژگی پایداری، فعالیت های گوناگونی را در صنایع چندسازه پلیمری راه اندازی کرده که به «چندسازه های سبز» معروفند. چندسازه های وودپلاستیک نتیجه این فلسفه می باشند. مقادیر قابل توجهی از کامپوزت های وودپلاستیک بخصوص در فضای داخلی اتومبیل ها استفاده میشود.

یک نمونه خاص داشبوردی از ماشین فورد معروف مدل T تا ماشین سواری بی ام دبلیو سری E-CLASS است. اما وودپلاستیک چگونه می تواند به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد و چطور وودپلاستیک ماده منتخب برای چنین کاربردهای بسیار متنوع شده است؟ پاسخ ساده به این سئوال این است که وودپلاستیک می تواند چیزهایی را که مصرف کنندگان می خواهند و نیاز دارند به صورت مقرون به صرفه فراهم کند. وودپلاستیک دارای ظرفیت منحصر به فردی است که میتواند جهت پاسخ به کاربردهای خاص مورد نیاز مصرف کنندگان تولید شود.

بنابراین شاید سؤال دیگری مطرح شود که من چه میخواهم؟ صرفنظر از اینکه شما چگونه به این سوال پاسخ می دهید، احتمالاً وودپلاستیک می تواند نیازهای شما را نیز برآورده کند. اگر محصولی از وودپلاستیک ساخته شود حتماً دلیلی وجود دارد و آن دلیل فرصت هایی است که هر چیزی برای کمک به شما، مصرف کننده و آنچه که شما میخواهید یعنی سلامت، امنیت، کارایی و ارزش به شما می بخشد. وودپلاستیک پلاستو وود کمک می کند تا این موارد ممکن شود.

چندسازه چوب پلاست به حفظ انرژی در ساختمان شما نیز کمک می کند. کفپوش ها و دیوارپوش های وودپلاستیک نیز به کاهش مصرف انرژی و کاهش صورتحساب گرمایش و سرمایش ساختمان کمک می کند. علاوه بر این، وزارت انرژی آمریکا تخمین زده است که استفاده از وودپلاستیک در خانه ها و ساختمان ها بیشتر از سایر انواع عایقها و به اندازه سالانه بیش از 6 میلیون بشکه نفت صرفه جویی می کند.

محصولات وودپلاست (WPC) یک راه حل عالی برای بسیاری از نیازهای تجاری و خانگی است. ایراد چوب های خام و ترمو وود صرفاً این است که می تواند هم گران باشد، هم مستعد پوسیدگی است و باید خیلی سریع با موادی که با عناصر بادوام تر ترکیب شده است جایگزین شود و همچنینی نیاز به رنگ آمیزی های دوره ایی و سالانه هستند.

اگر کلمه “پلاستیک” شما را نگران می کند، نترسید: همه محصولات وودپلاست پلاستو وود قابل بازیافت است و  با آرد چوب ساخته شده اند و در نتیجه برای تولید آن هیچ درختی قطع نمی شود. هنگامی که به دوام، ایمنی بدون به خطر انداختن ارزش زیبایی شناختی یا اعتبار زیست محیطی نیاز دارید، به سراغ نام های قابل اعتمادی مانند پلاستو وود برای راه حل های وودپلاستی بروید که شما را نا امید نخواهند کرد.

بیایید نگاهی به بسیاری از برنامه های کاربردی متنوع برای وودپلاست بیندازیم:

وودپلاست در باغ ها

برای پروژه‌های باغی مقرون ‌به ‌صرفه و کم‌هزینه، مانند کفپوش، مسیرها، بسترهای مرتفع؛ محصولات وودپلاست (WPC)  بی‌ دغدغه است، به‌ویژه اگر عناصری وجود داشته باشند که تقاضای زیادی برای منطقه ایجاد کنند، مانند رطوبت یا گرما. با کفپوش های وودپلاست با هر چالشی که این عناصر می توانند در آن ایجاد کنند، مقابله کنید.

وودپلاست در پشت بام و تراس و بالکن

نیازی نیست که مصالح نمای بیرونی زشت باشند یا عملکرد محیطی را به خطر بیندازند: سقف ها مکان ایده آلی برای نصب  وودپلاست هستند. زیرا باید در مقابل عناصر اب و هوایی مقاومت کنند و در عین حال، ساختمان هوشمندانه و زیبا به نظر برسد. در همین حال، بالکن ها، تراس های روی پشت بام یا سطوح نیم طبقه در فضای باز، همگی از مزایای پیچیده و در عین حال کاربردی که وودپلاست به ارمغان می آورد بهره مند می شوند.

وودپلاست در محافل علمی

مراکز آموزشی، مانند مدارس، مهدکودک ها و کالج ها، اغلب وظیفه پیدا کردن مواد بادوام و در عین حال مقرون به صرفه را دارند که مراقبت از آنها آسان است و تا زمانی که ممکن است دوام بیاورند. هنگامی که روزانه هزاران جفت پا روی یک طبقه می‌چرخید، و همچنین مواد شیمیایی تمیزکننده‌ی صنعتی در آن مکان استفاده می‌شوند، به یک مصالح ساختمانی نیاز دارید – مانند یکی از محصولات وودپلاست پلاستو وود – که ظاهر عالی و عملکرد فوق‌العاده‌ای برای سالهای آینده داشته باشد.

وودپلاست در محل بازی

از آنجایی که باشگاه‌های سلامت، سالن‌های ورزشی، استخرها و چشمه‌های آب‌گرم به طور فزاینده‌ای در روتین‌های روزمره مردم قرار می‌گیرند، مشتریان انتظار دارند محیط‌هایی که آنها را به بازگشت وادار کند، روز به روز. کفپوش های وودپلاست پلاستو وود در کنار جکوزی یا استخر شنا عالی به نظر می رسد و یا استفاده در اتاق های رختکن  به جای چوب و ترمو وود که در محیط های مرطوب و پرتردد بیشتر در معرض پوسیدگی است. آیا قصد دارید یک اقامتگاه اسکی یا استراحتگاه جنگلی باز کنید؟ وودپلاست هایِ پلاستو وود یک انتخاب هوشمندانه است.

وودپلاست در مراکز بهداشت

چه یک آسایشگاه باشد یا یک مرکز توانبخشی، محیط های زیادی وجود دارد که محصولات وودپلاست عملکرد ساختمان را تکمیل می کنند. محیط های مراقبت های بهداشتی به مواد ایمن، مقرون به صرفه، غیر سمی و با نگهداری کم نیاز دارند که باعث درد سرهای اضافی نمی شوند. با مقاومت در برابر رشد کپک و قارچ، محصولات وودپلاست، کفپوش و نرده ها خطر سلامتی مرتبط با هاگ های موجود در هوا و رطوبت طولانی مدت را خنثی می کند. این ماده بادوام است و به راحتی تمیز و استریل می شود و آن را برای باغ بیمارستان ها، بالکن ها و تراس های دیگر ایده آل می کند.

وودپلاست در اتاق های بیرونی

به بیرون بروید و در محیط های خارج از خانه یک اتاق باغ بسازید که عناصر طبیعت را در یک فضای نشیمن بگنجاند. مشکل این است که گیاهان، به ویژه انواع گرمخانه‌ای که در بسیاری از باغ‌ها یافت می‌شوند، به محیطی مرطوب نیاز دارند که کپک‌ها و حشرات را جذب می‌کند که از مواد پوسیده تغذیه می‌کنند. به‌جای کاشی ‌هایی که می‌توانند لغزنده شوند و چوب‌های ساده که ممکن است بد بو شوند، وودپلاست را برای موادی با ماندگاری طولانی انتخاب کنید که در کنار طبیعت عالی به نظر می‌رسد.

وودپلاست در دفاتر کار

در عصر دور کاری بعد از بیماری کرونا، بسیاری از مردم در حال تغییر ساختمان ‌های موجود در فضای باز یا ایجاد ساختمان ‌های جدید هستند تا به عنوان یک دفتر عمل کنند. محصولات وودپلاست چه برای ساختن یک دفتر کار باغی پیشرفته، چه بازسازی یک قفسه ابزار قدیمی، و یا برای دیوارها و کفپوش ها عالی هستند و در طول سال ها به اندازه محصولات طبیعی مانند ترمو وود یا فرش، کثیف نمی شوند. وودپلاست را به‌ عنوان محصولی انتخاب کنید که به صورت روزانه و روزانه عملکرد عالی دارد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید