هر چوب پلاستی پلاستو وود نمیشه!

هر چوب پلاستی پلاستو وود نمیشه!


هر چوب پلاستی پلاستو وود نمیشه!

پلاستو وود یکی از تولیدکنندگان کامپوزیت های چوب پلاست در ایران می باشد که توسط گروهی از پژوهشگران و متخصصین این مرز و بوم راه اندازی شده است. محصولات اصلی این مجموعه، انواع مختلف دیوارپوش ها، کفپوش ها و محصولات مختلف چوب پلاست در طرح های متنوع و با استفاده از مواد با کیفیت بالا می باشد. حجم بالای تولید و نیز استفاده از ماشین آلات بروز دنیا و دانش فنی، ما را قادر می سازد تا محصولات خود را در سطح کیفی بالا و با کمترین قیمت به مشتریان خود ارائه دهیم.

چوب پلاست در زندگی ما

چه شما آگاهی داشته باشید یا نه، چوب پلاست در دنیا نقش مهمی در زندگی شما بازی می کند. تطبیق پذیری چوب پلاست به آن اجازه می دهد تا در هر چیزی، از قطعات ماشین گرفته تا عروسک و یا از بطری های نوشابه تا یخچال هایی که بطریها در آن نگهداری می شوند، و روفگاردن ها و محوطه های ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. چوب پلاست، از ماشینی که شما با آن به سرکار می روید گرفته، تا تلویزیونی که در منزل تماشا می کنید، به شما کمک می کند که زندگی آسانتر و بهتری داشته باشید.

خواص چوب پلاست پلاستو وود

ماندگاری:

یکی از ویژگی های کلیدی چوب پلاست (پلاستو وود) دوام آن است. برخلاف چوب سنتی، چوب پلاست (پلاستو وود) در برابر رطوبت، پوسیدگی و حشرات بسیار مقاوم است و آن را به یک ماده ایده‌آل برای کاربردهای بیرونی مانند کفپوش، حصار و مبلمان تبدیل می‌کند. چوب پلاست (پلاستو وود) همچنین احتمال تاب برداشتن، شکستن یا انشعاب کمتری دارد که می تواند در زمان و هزینه تعمیر و نگهداری صرفه جویی کند.

تطبیق پذیری:

چوب پلاست (پلاستو وود) یک ماده همه کاره است که می‌تواند به اشکال و بافت‌های مختلف قالب‌گیری شود و طیف وسیعی از امکانات طراحی را فراهم می‌کند. می توان آن را شبیه به چوب سنتی ساخت، اما با مزایای اضافی مانند سطح غیر لغزنده، بهبود حفظ رنگ و مقاومت در برابر محو شدن.

پایداری:

چوب پلاست (پلاستو وود) یک جایگزین پایدار و سازگار با محیط زیست برای محصولات چوبی سنتی است. از مواد بازیافتی مانند خاک اره و زباله های پلاستیکی ساخته شده است که میزان زباله ارسالی به محل های دفن زباله را کاهش می دهد و نیاز به مواد بکر را کاهش می دهد. علاوه بر این، از آنجایی که چوب پلاست (پلاستو وود) بسیار بادوام است، طول عمر بیشتری نسبت به چوب سنتی دارد که نیاز به تعویض مکرر را کاهش می دهد.

مقرون به صرفه بودن:

در حالی که قیمت چوب پلاست ممکن است حد بالاتری در مقایسه با چوب سنتی داشته باشد، به دلیل دوام و نیازهای کم نگهداری می تواند در دراز مدت مقرون به صرفه تر باشد. از آنجایی که چوب پلاست (پلاستو وود) در برابر رطوبت، پوسیدگی و حشرات مقاوم است، نیازی به نگهداری مشابه چوب سنتی ندارد. این امر می تواند در زمان و هزینه نگهداری و تعمیرات صرفه جویی کند.

مقاوم در برابر آتش:

یکی دیگر از ویژگی های مهم چوب پلاست مقاومت آن در برابر آتش است. چوب پلاست (پلاستو وود) در مقایسه با چوب سنتی مقاومت بالاتری در برابر آتش دارد، که آن را به یک ماده ایمن تر برای استفاده در کاربردهای ساختمانی و ساخت و ساز تبدیل می کند.

چرا برند پلاستو وود نماد کیفیت چوب پلاست در ایران است؟

 • تنها تولیدکننده چوب پلاست با مواد پلیمری درجه یک و نو (Virgin Polymer)
 • اولین تولیدکننده دیوارپوش های کیت کتی چوب پلاست در ایران
 • تنها تولیدکننده کفپوش های چوب پلاست با نقوش و رگه های چوبـیِ سه بعدی
 • تنها تولیدکننده کفپوش های تو پُر (Solid Deck)
 • تولید محصولات چوب پلاست با خصوصیات ضدِ تَرَک
 • تولید محصولات چوب پلاست با خصوصیات ضد آب
 • استفاده از پایه ی پلیمری “پلی اتیلن” که موجب تولید محصولات سبکتر، مقاومتر و ماندگارتر می گردد
 • عدم استفاده از مواد سرطان زا مانند “استابلایزر پایه سرب” که متاسفانه در چوب پلاست های پایه PVC در ایران استفاده می شود!
 • تولید محصولات چوب پلاست با بیشترین تنوع عملیات سطحی
 • دارای واحد تحقیق و توسعه فعال با بیشترین رزومه پژوهشی در ایران
 • دارای بیشترین تنوع در تولید کفپوش های چوب پلاست با سطح مقاطع متفاوت

اهمیت تولیدات با کیفیت چوب پلاست

برای استفاده از این مواد در صنایع جدید و به روز دنیا در کنار تولید محصولات جدید از این مواد، این نیاز وجود دارد که اطلاعات لازم در خصوص کیفیت محصولات تولیدی از ضایعات چوبی کارخانجات از جمله صنایع مبلمان به دست آمده با محصولات چوبی مشابه مقایسه و در جهت بهبود خواص آنها گام برداشته شود.

کامپوزیت های پلاستو وود یا مواد مرکب چوب پلاست ” WPC” از جمله مواد مهندسی و ساختمانی جدید هستند که در سال های اخیر به طور جدی مورد توجه قرارگرفته اند؛ تولید و مصرف این محصولات در سطح جهان با شتاب زیادی در حال گسترش است؛ موادی که دارای ظاهری شبیه به چوب هستند و در کاربردها اغلب به جای چوب و ترمو وود استفاده می شوند و با فرآیندهای شکل‌دهی پلاستیک از جمله اکستروژن، تزریق، تزریق با فشار، انواع تکنیک های قالب‏گیری فشاری و حرارتی، پالتروژن و… تولید می شوند.

برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان در رابطه با محصولات چوب پلاست، حتمن به وبسایت “پلاستو وود” www.plastowood.org سر بزنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید